Twenty Fifteen - en to he translation catalogue (61 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
he: תבנית ברירת המחדל לשנת 2015 היא תבנית נקייה, ממוקדת בבלוגים, ומיועד לבהירות. לערכה טיפוגרפיה פשוטה, מותאמת למגוון רחב של גדלי מסך, ותומכת במספר רב של שפות. היא עוצבה בגישת mobile-first, כלומר התוכן נמצא במרכז הבמה, בין אם המבקרים משתמשים בטלפון חכם, מחשב לוח, מחשב נייד, או מחשב שולחני.

note: translators: %s: post title
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
he: השאירו תגובה<span class="screen-reader-text"> עבור %s</span>

en: Previous post:
he: הפוסט הקודם:

en: Previous
he: קודם

en: Next post:
he: הפוסט הבא:

en: Next
he: לשלב הבא

en: Search Results for: %s
he: תוצאות חיפוש: %s

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
he: מסך מלא

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
he: תגיות

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
he: קטגוריות

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
he: מחבר

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
he: פורסם בתאריך

[ctx: Used before post format.]
en: Format
he: פורמט

en: Featured
he: פוסט נבחר

en: Newer Comments
he: תגובות חדשות

en: Older Comments
he: תגובות ישנות

en: Comment navigation
he: ניווט בתגובות

en: Blue
he: כחול

en: Purple
he: סגול

en: Pink
he: ורוד

en: Yellow
he: צהוב

en: Dark
he: צבעים כהים

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Header and Sidebar Background Color
he: צבע רקע של התפריט העליון והתפריט הצדדי

en: Applied to the header on small screens and the sidebar on wide screens.
he: חל על התפריט העליונה במסכים קטנים, והתפריט הצדדי במסכים רחבים.

en: Header and Sidebar Text Color
he: צבע טקסט של התפריט העליון והתפריט הצדדי

en: Base Color Scheme
he: צבע בסיס

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
he: <span class="meta-nav">פורסם ב</span><span class="post-title">%title</span>

en: Twenty Fifteen requires at least WordPress version 4.1. You are running version %s. Please upgrade and try again.
he: דרישת המינימום להפעלת התבנית Twenty Thirteen היא וורדפרס בגרסה 4.1. האתר מפעיל וורדפרס בגרסה %s. יש לשדרג את גרסת וורדפרס ולנסות שנית.

en: Next Image
he: תמונה הבאה

en: Previous Image
he: תמונה קודמת

en: Menu and widgets
he: תפריטים ווידג'טים

en: Skip to content
he: לדלג לתוכן

en: collapse child menu
he: הסתר תפריט

en: expand child menu
he: הצג תפריט

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Noto Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
he: off

[ctx: Noto Sans font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Noto Sans, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
he: off

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
he: הוסיפו ווידג'טים שיוצגו בסרגל הצדדי.

en: Widget Area
he: אזור ווידג'טים

en: Social Links Menu
he: תפריט קישורים חברתיים

en: Primary Menu
he: תפריט ראשי

en: Proudly powered by %s
he: פועל על %s

note: #-#-#-#-#  twentyfifteen.pot (Twenty Fifteen 1.6)  #-#-#-#-# Author URI of the plugin/theme
en: https://wordpress.org/
he: https://he.wordpress.org/

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
he: נראה שלא הצלחנו למצוא את מה שחיפשת. ייתכן שביצוע חיפוש יסייע.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
he: לא נמצאו תוצאות התואמות לביטוי החיפוש, ניתן לנסות שוב עם ביטויים אחרים.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
he: מוכן לפרסם את הפוסט הראשון שלך? <a href="%1$s">התחל כאן</a>.

en: Nothing Found
he: לא נמצא

en: Edit
he: עריכה

en: Pages:
he: :עמודים

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
he: להמשיך לקרוא %s

en: Comments are closed.
he: סגור לתגובות.

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
he[0]: תגובה אחת בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;
he[1]: %1$s תגובות בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;

en: View all posts by %s
he: כל הפוסטים מאת %s&rlm;

en: Published by
he: מאת

en: Page
he: עמוד

en: Next page
he: העמוד הבא

en: Previous page
he: העמוד הקודם

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
he: נראה שלא נמצא כלום במיקום הזה. אולי תנסו לחפש?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
he: העמוד המבוקש לא נמצא.

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
he: צוות וורדפרס

note: Theme URI of the plugin/theme
en: https://wordpress.org/themes/twentyfifteen/
he: https://he.wordpress.org/themes/twentyfifteen/
